Lektorzy British School

 

Judyta Filar-Pieczkowska (metodyk British School, doktor lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wspólnie z Anną Sobotą (długoletnim kierownikiem katedry języków obcych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego) i Dorotą Jamiołkowską (metodykiem ds. dzieci) wprowadzamy najnowsze techniki i metody nauczania. Nie skupiamy się jednak na jednej metodzie, ale próbujemy połączyć różne strategie najlepszego dotarcia do ucznia, tak aby nauka była jak najbardziej efektywna. Każdy z lektorów ma za zadanie rozróżnić indywidualne cechy ucznia i dostosować do niego odpowiednią metodę. Nie mniej jednak, główny nacisk kładziemy na konwersację, co jest głównym celem nauki języka. Jednak bez znajomości gramatyki nie ma szansy na poprawne komunikowanie się.

Dlatego zajęcia w większości prowadzą polscy specjaliści do nauki języków obcych, a native speakerzy prowadzą wyłącznie konwersację. Dzięki temu mamy wysokie wyniki egzaminów Cambridge, zadowolonych uczniów kontynuujących naukę przez wiele lat. W nadzorze metodycznym pomagają nam specjaliści z Oxford University Press, którzy organizują dla naszych lektorów szkolenia, dostarczają materiały przygotowane specjalnie z myślą o naszej szkole. Wysoki poziom nauczania został dostrzeżony zresztą w corocznych rankingach czasopisma Newsweek, gdzie zajmujemy najwyższe miejsca.

Następnym czynnikiem, który wpływa na wysoką jakość nauczania w British School jest odpowiedni dobór lektorów. Co roku zgłaszają się do nas dziesiątki chętnych, z czego wybieramy jednostki, nad którymi później intensywnie pracujemy i systematycznie szkolimy.

Większość z nich po ukończeniu studiów kontynuuje naukę na studiach podyplomowych lub kursach specjalistycznych. Dobór i różnorodność materiałów, ich odpowiednia selekcja jest również ogromnym atutem British School. Warto nadmienić również, że w naszej szkole tworząc ścisłe podziały grup ze względu na wiek i poziom zaawansowania, bardzo dbamy o dostosowanie metody nauczania do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Ważną częścią działalności szkoły optymalnego wymiaru czasowego.


Joanna Hopfer (egzaminator komisji egzaminacyjnej Cambridge) - Coraz więcej osób zdaje egzaminy Cambridge FCE, CAE i CPE. Dorośli, bo czasami wręcz wymagają tego ich pracodawcy, a młodzież inwestuje w przyszłość. Liczba zdających z każdym rokiem wzrasta. W tym roku było to ok. tysiąc osób. Średnio zdaje 80 %. Warto zwrócić jednak uwagę, że w British School liczba ta oscyluje w granicach 98,7%. Uczniowie wybierają British School, bo wiedzą, że praca z nami daje rezultaty. Nie jest to jednak łatwa nauka. Wymaga poświęcenia czasu i samodzielnej pracy w domu. Nasi lektorzy poświęcają uczniom naprawdę dużo uwagi. Uczniowie wiedzą, że z każdym nurtującym ich problemem mogą przyjść do nas i bardzo chętnie pomożemy im rozwiać wszelkie ich wątpliwości. Podczas nauki w naszej szkole uczniowie mają co miesiąc próbne egzaminy, co pozwala na naprawdę solidne przygotowanie do egzaminów Cambridge. Nadmienię na koniec, że wielu naszych lektorów to jednocześnie egzaminatorzy Cambridge, dzięki czemu uczniowie niejako od środka poznają metody zdawania

 

Lektorzy naszej szkoły:

Bednarek Krzysztof

Borawska Marta

Borecka Agata

Bubnowska Monika

Dominik-Tejkowska Joanna

Ferro Ewa

Gawel Jack

Gonkiewicz Anna

 

 

Hopfer Joanna

Jaworowski Kacper

Kozak Małgorzata

Kryczka Tomasz

Krzyszczak Dariusz

Marczenko Kinga

Nikołajuk Malwina

Piechowska Beata

 

Puczyłowska Monika

Radew-Kornacka Maria

Szwejkowski Rafał

Szymańska Aleksandra

Szymańska Julia

Węgrzynowska Ewa

Wietocha Artur

Wyrzykowska Zuzanna

Wyrzykowska Alicja