Jak wybrać dobrą szkołę językową?


Część II


(w poprzednim poście znajdziesz pierwszą część cyklu :) )
__________________________


4. Podział grup wg wieku i poziomu zaawansowania

W dobrej szkole językowej z pewnością możesz spodziewać się, że istnieje kilkanaście różnych poziomów. Dzięki takiej klasyfikacji każdy z uczniów trafia do grupy uczniów w podobnym wieku i z podobnymi umiejętnościami językowymi. Sprawdź zatem czy taki podział grup funkcjonuje w twojej szkole i jak przedstawia się plan kontynuacji nauki.

5. Opieka metodyczna

Dobra szkoła powinna zatrudniać metodyka, który oprócz doboru kadry zajmuje się opracowywaniem programów nauczania, poszukuje nowych metod i narzędzi nauczania. Kontroluje standardy nauczania i weryfikuje postępy. Nauka w takiej szkole gwarantuje wysoki poziom nauczania dostosowany do potrzeb uczniów.

6. Wyposażenie szkoły i warunki lokalowe

Ten punkt nie wymaga chyba zbyt wiele komentarza :) Powszechnie wiadomo, że nauka w przytulnych, czystych salach, odpowiednio przestronnych i wyposażonych w nowoczesny sprzęt, taki jak tablice multimedialne jest efektywniejsza i przyjemniejsza.

7. Wysokie statystyki zdawalności egzaminów

Wiele szkół językowych przygotowuje swoich uczniów do egzaminów zewnętrznych takich jak FCE, CAE, YLE lub chociażby matura, ale nie każda może pochwalić się wysokimi statystykami zdawalności. Sprawdź jakimi wynikami może poszczycić się twoja szkoła i ile osób zdaje egzaminy. To pokaże Ci czy szkoła jest skuteczna i czy możesz liczyć w przyszłości na sukcesy egzaminacyjne swoje lub swojego dziecka.

 

cdn.