Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Część I


___________________________________


1. Ile lat szkoła istnieje na rynku

Co roku powstają nowe szkoły i co roku kilka z nich znika z mapy edukacyjnej. Pozostają tylko najlepsi, tym którym można zaufać, bo przez lata działalności zapracowali sobie na dobrą markę i sympatię klientów. Sprawdź zatem czy szkoła, o której myślisz istnieje co najmniej 7 lat.

2. Co oferuje szkoła?

Kurs językowy w dobrej szkole to nie tylko określona liczba godzin zajęć. Dobra szkoła wie, że każdy uczeń ma inne potrzeby, inny styl uczenia się i inne zainteresowania. Stąd tak ważnym elementem jest rozszerzona oferta wewnątrz szkoły proponująca na przykład bezpłatne konwersacje - szczególnie dla uczniów z barierą językową, konsultacje czyli możliwość dopytania lektora o zagadnienia wciąż niejasne, e-learning – dla uczniów dociekliwych, którzy chcą poćwiczyć język poza szkołą, imprezy rozrywkowo-edukacyjne - dla tych, którzy lubią się pobawić, dodatkowe warsztaty przygotowujące do egzaminów (FCE, CAE, CPE czy egzaminu 8-klasisty). Jeśli szkoła proponuje tyle rozmaitych udogodnień, możesz być pewny / pewna, że znajdziesz coś dla siebie lub dla swojego dziecka, co jeszcze bardziej zmotywuje do nauki języka.

3. Kadra nauczycielska

Dobór kadry w każdej szkole jest kluczowy. Jeśli w szkole jest metodyk to możesz być przekonany/a, że jest to osoba, która wybiera spośród wielu nauczycieli ubiegających się o pracę właśnie tych najlepszych, którzy mają odpowiednie wykształcenie, umiejętności językowe i dydaktyczne oraz pasję uczenia. Co więcej, lektorzy w dobrej szkole mają możliwości specjalizacji czyli doskonalenia się w nauczaniu określonych grup wiekowych lub poziomów zaawansowania. Dlatego jeśli zobaczysz, że ten sam lektor ma zajęcia z grupą Kids i grupą FCE to zmień wybór szkoły.
Dobrze świadczy o szkole jeśli współpracuje z native speakerami (lektorami, których językiem ojczystym jest język nauczany, np. angielski), dzięki którym sprawdzisz się czy już jesteś gotowy na swobodną konwersację w języku obcym czy jeszcze trochę musisz poćwiczyć.
 

cdn.