NAJCZĘSTSZE PYTANIA


 

 1. W jakim wieku warto zapisać dziecko na kurs języka angielskiego?
  - Nauka języka obcego nie zna granic wiekowych. Najmłodszych Słuchaczy zapraszamy już od 2 roku życia. Dzięki radości, zabawie i muzyce maluchy chłoną język wszystkimi zmysłami. 
  Sprawdzona, licencjonowana metoda TEDDY EDDIE zapewni Twojemu dziecku kontakt z językiem angielskim od najmłodszych lat.

 2. Ile kosztuje kurs?
  - Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce CENNIK.

 3. Czy Słuchacze dostają podręczniki?
  - Tak, Słuchacze otrzymują podręczniki gratis.

 4. Czym są poziomy językowe, np. A1, B1?
  - ESOKJ (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego) dzieli znajomość języka obcego na 6 poziomów. Począwszy od A1 – jako poziom absolutnie podstawowy, poprzez A2, B1, B2, C1 do C2 – który jest równy biegłości j. obcego na poziomie rodzimego użytkownika tego języka. Ponadto na każdym z tych poziomów podana jest informacja w jakim stopniu powinny być opanowane następujące sprawności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie.
  ESOKJ określa również wymagania egzaminów certyfikatowych. Gwarantuje, że uznawane są certyfikaty, dyplomy i zaświadczenia wydawane przez różne instytucje w różnych krajach.
  Przykład - opis biegłości na poziomie A1: Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie i potrafi stosować potoczne wyrażenia i bardzo proste wypowiedzi dotyczące konkretnych potrzeb życia codziennego. Potrafi formułować pytania z zakresu życia prywatnego, dotyczące np.: miejsca, w którym mieszka, ludzi których zna i rzeczy, które posiada oraz odpowiadać na tego typu pytania. Potrafi przedstawiać siebie i innych. Potrafi prowadzić prostą rozmowę pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno, zrozumiale i jest gotowy do pomocy.

 5. Czym zajmuje się metodyk?
  - Metodyk to osoba, która czuwa nad poziomem i jakością zajęć, aby te były dla Słuchaczy interesujące, aktywizujące i skuteczne ale przede wszystkim profesjonalnie przygotowane i zrealizowane. Metodyk wspiera lektorów. Może również uczestniczyć w wyborze podręcznika czy programu nauczania oraz służy poradą Kursantom. Szkoła językowa British School Wołomin posiada własnego metodyka, dzięki czemu nasi Słuchacze mogą być spokojni poziom edukacji.

 

 


Masz pytania?

skontaktuj się z nami