KIDS CLUB

O kursie

Angielski dla dzieci – British School Oddział Targówek

Jako oddział jednej z największych i najbardziej renomowanych szkół języka angielskiego w Polsce szczególną wagę przywiązujemy do nauczania najmłodszych. Zajęcia organizowane w ramach Poziomu KIDS to specjalnie opracowana formuła nauczania dedykowana dla dzieci od 3 do 5 roku życia.

Zajęcia dedykowane dla dzieci prowadzą profesjonalni lektorzy języka angielskiego wyróżniający się doskonałym podejściem do małego ucznia. W trakcie zajęć uczymy się, utrwalamy wiadomości i zdobywamy kompetencje językowe przede wszystkim przez zabawę. Wdrażając zabawy psychomotoryczne oraz ćwiczenia manualne w program kursu językowego uzyskujemy jeszcze lepsze rezultaty w nauczaniu dzieci.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z szczegółowym opisem kursu języka angielskiego dla dzieci na poszczególnych poziomach.  

 

angielski dla dzieci targówek

Poziom KIDS to poziom, na którym 3-5 latkowie odkrywają świat w nowy sposób, za pomocą obcego języka. Jest to dla nich nowe doświadczenie, które, jeśli jest odbierane pozytywnie, zaowocuje chęcią dalszej nauki. To zdobywanie wiedzy poprzez gry i zabawy, a także, dla niektórych dzieci, pierwszy kontakt z rówieśnikami.

Rolą nauczyciela jest stymulowanie procesów poznawczych dzieci i rozbudzanie w nich ciekawości oraz przygotowanie lekcji w taki sposób, by mali uczniowie chętnie brali w niej udział i nie zdążyli się zmęczyć. Lekcja, która trwa 35 i 45 minut musi być zróżnicowana, składać się z kilku punktów zwrotnych, tak by cały czas podtrzymywać zainteresowanie dzieci. Kursanci, którzy rozpoczynają naukę w wieku 3-4 lat dużo łatwiej przyswajają wiedzę na kolejnych poziomach, a ich nie do końca ukształtowany aparat mowy ułatwia wymowę obco brzmiących dźwięków. Po ukończeniu kursu dzieci potrafią przedstawić się, reagują na polecenia oraz posługują się słownictwem z różnych zakresów. Dzieci, które zaczynają naukę w wieku lat 3 przechodzą przez 2 poziomy zaawansowania w grupach Kids. Na każdym kolejnym poziomie wprowadzane są nowe elementy leksykalne i gramatyczne oraz powtarzane te, które dzieci już przyswoiły. Dzieci nagradzane są obrazkami, nie ocenami.

Poziom 1 to starannie wyselekcjonowane rymowanki i piosenki z gestami, gry rozwijające wyobraźnię, logiczne myślenie jak i zabawy, które zwracają uwagę na psychomotorykę ciała dziecka w wieku 3 lat.

Poziom 2 to wzorcem poprzedniego poziomu podobne elementy dobrane w szczególności  do możliwości dziecka w wieku 4-5 lat, które rozszerzone o ćwiczenia manualne, m.in. na tablicy interaktywnej, są doskonałym uzupełnieniem kursu i przystosowują dziecko do kolejnych etapów nauki. 

Począwszy od poziomu pierwszego dzieci poznają święta i obyczaje celebrowane w krajach anglojęzycznych, co przyczynia się do szerokiego rozwoju intelektualnego młodych kursantów a także do rozbudzania wrażliwości na inne kultury.

Lekcje, które trwają 60 minut są zróżnicowane i składają się z kilku punktów zwrotnych, tak by cały czas podtrzymywać zainteresowanie dzieci. Zajęcia odbywają się dwa raz w tygodniu w godzinach porannych lub po południowych.

POZIOMY NAUCZANIA

KIDS 1 (dzieci w wieku 3 lata) zajęcia 2 razy w tygodniu po 35 min. 

KIDS 2 (dzieci w wieku 4-5 lata)  zajęcia 2 razy w tygodniu po 45 min.

Po ukończeniu kursu dzieci potrafią przedstawić się, reagują na polecenia oraz posługują się słownictwem z różnych zakresów. Gwarantujemy, iż będziecie Państwo mile zaskoczeni postępami swoich pociech.