Nasz ATUT - METODYKA

content title

Metodyka nauczania w British School opiera się na najnowocześniejszych założeniach metodyczno – dydaktycznych.

To metoda komunikatywna, która pozwala na możliwie szybkie rozpoczęcie komunikacji w języku obcym. Jest realizowana w oparciu o oryginalne, najnowsze podręczniki brytyjskie, niemieckie, francuskie, włoskie, hiszpańskie i rosyjskie.

Priorytetową metodą nauczania w British School jest metoda komunikatywna motywująca do szeregu interakcji między uczniami oraz metoda kognitywna umożliwiająca komunikację z osobami, których językiem rodzimym jest nauczany język obcy (native speakers).

Zastosowanie metody dualnej ma na celu przeprowadzenie bardziej efektywnego nauczania języka obcego. Metoda ta jest nazywana metodą komunikatywną, ze względu na możliwość rozmowy ucznia z osobą, dla której nauczany język jest językiem ojczystym. Praca z lektorem obcojęzycznym skupia się na ciągłym mówieniu, nabywaniu biegłości i śmiałości w posługiwaniu się językiem. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać!

W czasie zajęć kładziemy przede wszystkim nacisk na rozwój kompetencji studentów w zakresie mówienia i pisania. Dzięki temu nauka języka jest przyjemna, dynamiczna, a co najważniejsze - praktyczna i efektywna.

Dodatkowo zajęcia w ramach kursów Kids i Juniors poszerzane są o dodatkowe,bezpłatne konwersacje, a dla kursów Teen i Alduts o dodatkowe bezpłatne konsultacje. 

Dzięki metodzie komunikatywnej British School zajęcia nastawione na konwersację stanowią do 75 procent realizowanego materiału co sprawia, że studenci BS nabywają umiejętność płynnego komunikowania się w języku obcym szybciej niż studenci innych szkół języków obcych.

Zajęcia wykorzystujące w zależności od wieku i zaawansowania studentów takie techniki wspomagające nauczanie jak m.in. "brain storming", czyli burza mózgów, zabawy, gry czy piosenki mają na celu nie tylko rozwój kreatywności i wyobraźni studentów, ale też wzbogacenie ich ogólnego potencjału językowego.

British School współpracuje z angielskim wydawnictwem Oxford University Press, z którego otrzymuje najnowocześniejsze materiały dydaktyczne.

Dyrektorem Generalnym ds. Metodyki British School w całej Polsce jest  Judyta Filar-Pieczkowska, która koordynuje pracę blisko 35 metodyków odpowiedzialnych za nadzór nad jakością nauczania w poszczególnych filiach British School w całej Polsce.