wiśniewska zdj

 

Małgorzata Wiśniewska
język rosyjski

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, filologiem – rusycystą, nauczycielem i tłumaczem języka rosyjskiego. W czasie studiów odbyłam praktyki nauczycielskie w gimnazjum i liceum.Od kilku lat nauczam języka rosyjskiego w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach, stacjonarnie i poprzez Skype. Poza tym wykonuję tłumaczenia pisemne na zlecenie firm i osób prywatnych powiązanych interesami z rosyjskojęzycznym wschodem. Moja praca jest jednocześnie moją pasją. Zgadzam się ze słowami mojego ulubionego pisarza Paulo Coelho : „Odniesiesz sukces, jeśli pozostaniesz wierny swoim marzeniom. Wszystko zdołasz zmienić w złoto, jeśli robisz to z sercem”.
W swojej pracy dydaktycznej nie prowadzę uczniów za rękę, każdy musi iść sam. Częściej zadaję pytania, niż udzielam odpowiedzi. Najbardziej boję się ludzi, którzy innym próbują wskazywać drogę. Chcę rozpalać ciekawość, zainteresowanie językiem rosyjskim, pragnienie wiedzy.

 

 


 

 

natasza kobierecka foto2

 

Natasza Kobierecka
język hiszpański

 

Jestem absolwentką SWPS i poza nauczaniem języków zajmuję się również psychologią. Swoje umiejętności językowe wykorzystywałam nie tylko w szkołach językowych, ale również pracując w firmach hiszpańskich. Psychologia i języki to moje pasje - oprócz hiszpańskiego mówię również po angielsku. Jestem osobą z dużym doświadczeniem zawodowym, dobrze zorganizowaną i kontaktową, a jednocześnie wymagającą. Jeśli jesteś zdecydowany na naukę języka hiszpańskiego, zapraszam na zajęcia do British School.

 

 


 

 

                                                                                            

 

Piotr Kwiatkowski
język hiszpański

 

Jestem absolwentem filologii iberyjskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowując zajęcia zależy mi nie tylko na nauczaniu języka, ale również na zachęceniu uczniów do poznawania bogatej kultury Hiszpanii i krajów latynoamerykańskich poprzez kontakt z muzyką, fragmentami tekstów, filmów oraz sylwetkami sławnych osób. Od małego pasjonuję się językami - oprócz hiszpańskiego mówię także po angielsku i portugalsku, a obecnie uczę się rosyjskiego i łaciny. Interesuję się również grami wideo, w szczególności ich tłumaczeniem (lokalizacją), a w wolnym czasie gram na perkusji.                  

 

 


 

 

bożena kowalska male

 

Bożena Kowalska
język włoski

 

Jestem  pasjonatką Włoch. Kraju, języka, ludzi, kuchni, muzyki, całej magii i piękna jakie ma w sobie Italia.
Ktoś kiedyś powiedział. że "Kto nie był we Włoszech nie wie co jest piękne". W pełni się z tym zgadzam. Przez wiele lat pracowałam jako pilotka wycieczek, przewodniczka i rezydentka we Włoszech, dlatego spędziłam tam wiele lat. Oprócz samego pobytu związanego z pracą musiałam posiąść sporą wiedzę związaną z historią i geografią kraju. Przebywając wśród ludzi uczyłam się ich mentalności i obyczajów. Tam też uczyłam się języka. Do tej pory bywam we Włoszech i jeszcze, dorywczo, pracuję w turystyce. Zawsze tam będę bywać, od samego początku się tam odnalazłam i to jest "mój" kraj.
Nauczaniem zajmuję się od 2000 roku i robię to, bo lubię uczyć, daje mi to też względną stabilizację, bo ile można żyć "na walizkach"...
W związku z powyższym mogę zaoferować kursantom nie tylko wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa, ale również przybliżyć kraj, którego języka się uczą.

 

 


 

 

Natalia kunikowska

 

Natalia Kunikowska
język francuski

 

Bonjour  tout le monde! Moja przygoda z językiem francuskim zaczęła się w liceum kiedy dostałam szansę wyjechać do Francji, do prywatnej francuskiej szkoły katolickiej na 3-miesięczne stypendium w malowniczym miasteczku La Brède położonym niedaleko Bordeaux. Od tego momentu język francuski jak i kultura tego kraju stały się bliskie memu sercu i nie mogłam wybrać inaczej jak kontynuować jego naukę na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyć tytuł magistra filologii romańskiej na Uniwersytecie to był prawdziwy parcours du combattant, ale było warto! Brzmi intrygująco? W takim razie zapraszam na moje zajęcia, gdzie zabiorę moich uczniów w prawdziwą podróż po meandrach języka francuskiego oraz kultury Francji i krajów frankofońskich.

 

 


 

 

Renata Cis

 

Renata Cis
język niemiecki

 

Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Język niemiecki zafascynował mnie już w dzieciństwie, podróżowałam wówczas często do Niemiec, gdyż mój tata pracował w Berlinie.
Wiele cech Niemców jak porządek, dobra organizacja oraz skrupulatność odzwierciedla również mój charakter. Uwielbiam dobrą książkę, film oraz podróże. Języka niemieckiego nauczam ponad 20 lat pracując w szkole ponadgimnazjalnej. Posiadam uprawnienia egzaminatora CKE dotyczące egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Uczestniczę systematycznie w szkoleniach, doskonaląc własny warsztat pracy. Nauczanie języka sprawia mi ogromną przyjemność, cieszę się sukcesami moich uczniów, a zwłaszcza dodrze zdaną maturą. Swoją fascynacją do nauki języków zaraziłam mojego syna, który również jest nauczycielem języka niemieckiego w Warszawie.