Od 25 maja 2018 r. w Unii Europejskiej stosujemy przepisy Rozporządzenia Ogólnego o Danych Osobowych (RODO), czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Stosowanie przepisów RODO jest okazją, aby poinformować Państwa o tym, jak chronimy i przetwarzamy Państwa dane osobowe i jakie w związku z tym przysługują uprawnienia. Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na obowiązujący na stronie regulamin. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

HALLOWEEN


 

uuhhh

 

Halloween to popularne święto obchodzone w wigilię Wszystkich Świętych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii.
 
 
Nazwa Halloween pochodzi od wyrażenia "All Hallows' Eve", co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, kiedy to ludzie modlili się za zmarłych przed dniem Wszystkich Świętych 1 listopada.
 
 
Charakterystycznym elementem Halloween są dekoracje z lampionów wykonywanych z dyń (ang. pumpkin), zwanych „jack-o’-lantern”. Legenda irlandzka głosi o niejakim Jacku, pijaku i włóczędze, który namówił diabła, żeby ten wszedł na drzewo. Jack wyciął w korze pnia krzyż, uniemożliwiając diabłu powrót na ziemię. Przez swoje grzechy Jack po śmierci nie mógł pójść do nieba, ale do piekła też nie, gdyż przechytrzył diabła. Aby Jack oświetlał sobie drogę w swojej wiecznej wędrówce w ciemnościach, diabeł podarował mu znicz z wydrążonej rzepy. Współcześnie rzepę zastąpiła dynia.
 
Najbardziej znany „halloweenowy” obyczaj to „trick or treat”: przebrane w różne stroje dzieci odwiedzają swoich sąsiadów i „grożą”, że jeżeli nie dostaną poczęstunku (treat), spłatają im figla (trick).
 
 
Święto Halloween to doskonała okazja, any urządzić naszym kursantom niezapomnianą zabawę.
Podczas przyjęcia mamy wiele ciekawych konkursów, poczęstunek oraz zapewniamy mroczny klimat imprezy.
 
 
O Halloween Party pytaj w swoim oddziale!! Nie może Cię przecież zabraknąć!!