UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Cukierek albo psikus -

zbliża sięHalloween !!

 

autumn 2860 340

Halloween to popularne święto obchodzone w wigilię Wszystkich Świętych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii.
 
Nazwa Halloween pochodzi od wyrażenia "All Hallows' Eve", co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, kiedy to ludzie modlili się za zmarłych przed dniem Wszystkich Świętych 1 listopada.
 
Charakterystycznym elementem Halloween są dekoracje z lampionów wykonywanych z dyń (ang. pumpkin), zwanych „jack-o’-lantern”. Legenda irlandzka głosi o niejakim Jacku, pijaku i włóczędze, który namówił diabła, żeby ten wszedł na drzewo. Jack wyciął w korze pnia krzyż, uniemożliwiając diabłu powrót na ziemię. Przez swoje grzechy Jack po śmierci nie mógł pójść do nieba, ale do piekła też nie, gdyż przechytrzył diabła. Aby Jack oświetlał sobie drogę w swojej wiecznej wędrówce w ciemnościach, diabeł podarował mu znicz z wydrążonej rzepy. Współcześnie rzepę zastąpiła dynia.
 
Najbardziej znany „halloweenowy” obyczaj to „trick or treat”: przebrane w różne stroje dzieci odwiedzają swoich sąsiadów i „grożą”, że jeżeli nie dostaną poczęstunku (treat), spłatają im figla (trick).
 
 
Święto Halloween to doskonała okazja, any urządzić naszym kursantom niezapomnianą zabawę.
Podczas przyjęcia mamy wiele ciekawych konkursów, poczęstunek oraz zapewniamy mroczny klimat imprezy.
 
 
 
O Halloween Party pytaj w swoim oddziale!! Nie może Cię przecież zabraknąć!!