UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Przedszkolna rewolucja stała się faktem

content title

Szanowni Państwo

w związku z licznymi pytania dotyczącymi nowej ustawy przedszkolnej, przedstawiamy wywiad, którego udzieliliśmy na łamach prasy.

R-ewolucja w przedszkolach

Na temat nowej ustawy „przedszkolnej” rozmawiamy z przedstawicielem Ogólnopolskiej Szkoły Językowej British School w Dąbrowie Górniczej, Konradem Kawelczykiem

Panie Konradzie, proszę powiedzieć jakie konsekwencje niesie ustawa przedszkolna ?

Z informacji, które udało nam się uzyskać z kilkunastu źródeł wynika, że praktycznie nie ma możliwość organizacji zajęć dodatkowych, w tym języka angielskiego, na terenie przedszkoli w całej Polsce. Cała sytuacja dość mocno zaskoczyła rodziców jak i osoby prowadzące takie zajęcia. Zjęcia były wygodne dla rodziców, ponieważ dziecko w trakcie pobytu w przedszkolu, miało zajęcia z języka obcego, rytmiki, tańca itd.

Czyli to zła informacja dla rodziców ?

Oczywiście na początku wydawała nam się to bardzo kontrowersyjna ustawa, ale bardzo długo o tym myśleliśmy i analizowaliśmy tą sytuację, w perspektywie czasu, uważam tę decyzję za sensowną, ale jej późne wprowadzenie zaskoczyło rodziców.

Czyli są jakieś plusy ustawy ?

Prowadziliśmy zajęcia w wielu przedszkolach i nauka dzieci w nich była dosyć trudna. Ponieważ, konkurencja na rynku wymusiła bardzo niskie opłaty miesięczne za zajęcia. Czego wynikiem były, krótkie lekcje i przepełnione grupy co jak doskonale wszyscy wiem nie służy odpowiedniemu przyswajaniu wiedzy, szczególnie w zakresie języków obcych. W naszej szkole językowej grupy w wieku przedszkolnym liczą do 8 dzieci co w sposób wymierny przekłada się na pozyskiwanie wiedzy.

Ale za to jest drożej ?

Zgadza się, w British School kurs językowy w specjalnym programie metodycznym Kids Club wykorzystującym metodę Montessori kosztuje więcej niż 25 zł miesięcznie, ale gwarantujemy efekt i zajęcia dwa razy w tygodniu po 45minut w specjalnie w tym celu przygotowanej sali lekcyjnej. W przypadku nauczania języków obcych cena jest ściśle powiązana z warunkami i efektami nauki. Po prostu płacimy więcej, za komfort małych grup za wykwalifikowanych lektorów, profesjonalny program nauczania. Prowadzimy również, zajęcia w indywidualnych grupach – dedykowanych, i to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców.

Dedykowanych grupach, brzmi tajemniczo ?

To specjalnie przez nas tworzone grupy językowe dla dzieci, których rodzice organizują się i zapisują do nas swoje pociechy, my tworzy tylko dla nich grupę językową po bardzo preferencyjnych cenach. Po przeliczeniu cena jest dużo niższa od zwykłych korepetycji i zbliżona do zajęć w przedszkolach. To taki ukłon w stronę rodziców i ich czasu, ponieważ te zajęcia odbywają się w dogodnych dla dzieci godzinach – czasami nawet zaraz po szkole.

Czyli nie taki diabeł straszny … ?

Myślę, że z perspektywy czasu, rodzice uznają tą rewolucję za sensowną i szybko zobaczą efekt wydanych pieniędzy.

Dziękuję, za krótki wywiad

Również dziękuję

Platforma e-learning

Umożliwia samodzielną naukę i utrwalanie materiału przerobionego na zajęciach.

Tablice Interaktywne

Zobacz jak wyglądają zajęcia prowadzone z pomocą tablic interaktywnych.

Stawiamy na praktyczne użycie języka!